Seznamkového Podvodníka

Identifikace online seznamkového podvodníka

Minulý měsíc jsem pracoval na několika online podvodech a jsem schopen najít identitu několika podvodníků a sledovat jejich místo pobytu. Všichni kromě dvou pocházejí z afrických zemí, dva z Velké Británie a dva z USA.


Oběti mají společnou prodělek nad 275 000 EUR. Někteří z nich poslali peníze prostřednictvím společnosti Western Union, jiní bankovní účty v různých částech světa. 275 tisíc je nepochybně obrovské množství hotovosti, pro některé to byly jejich životní úspory. Navrácení podvodných prostředků pro tuto konkrétní skupinu bude velmi obtížné, ne-li nemožné.


Společné faktory jsou vždy stejné, ani jeden z mých klientů nikdy neměl tváří v tvář video s takzvaným kamarádem. Navíc podvodníci dávají přednost socializaci v Google Hangouts. Některé z důvodů žádosti o peníze byly pro nemocného příbuzného, dočasný podnikatelský úvěr a poplatek velvyslanectví, aby zaplatil za své vízum.


Pokud jste se zapojili do dlouhodobého vztahu s někým, se kterým jste se setkali online, a pokud jste neměli video tváří v tvář, pravděpodobně byste byli podvedeni. Možná si říkáte, že nikdy nepožádali o peníze. Bohužel, to z vás činí potenciální oběť dlouhého konfliktu.


1. Vyžádejte si video tváří v tvář

2. Požádejte o kopii průkazu nebo řidičského průkazu

3. Požádejte o jejich domovskou adresu

4. Požádejte o jejich telefonní číslo


Pokud vám osoba říká ne, tak to je výstraha a měli byste přehodnotit svou angažovanost.


Jedním z problémů, na které jsem narazil za tento měsíc je, že klient, který mu řekl další polovinu informací, které jsem o něm našel. Poslal mi e-mailem a vysvětlil, že mám všechno špatně, že není podvodník. Neví, že jsem předběžně prozradil osobu, která obdržela bankovní převod 10 000 CHF. Přiznala, že jí vyplácí procento, že je nemocným příbuzným a že je zprostředkovatelem peněz.


Pokud jste se setkali s někým na Match.com, POF, Jdate, přemýšlejte před chatováním a nikdy neposílejte peníze.


Frank M. Ahearn

  

Identifikace online seznamkového podvodníka


online seznamkového podvodníka